Lajmet

14 Korrik, 2017

Sa po kemi nënshkruar me futbollistin e dëshmuar në Shqipëri, Lauren Ismailaj. Laureni sëfundmi ka qenë pjesë e "FK Partizani".

12 Korrik, 2017

Sot është rikthyer në klubin e zemrës lojtari Bujar Shabani. Shabani e ka treguar vetën shumë herë se është profesionist i vërtetë.

12 Korrik, 2017

Duke synuar të kemi një ekip të konsoliduar, sot kemi arritur marrëveshje me njërin nga sulmuesit më të mirë në Kosovë Kastriot Rexha!

16 Janar, 2017

Përparim Livoreka nga sot është zyrtarisht lojtar i klubit tonë. Livoreka transferohet nga ekipi i Feronikelit.

5 Janar, 2017

Sot në marrëveshje dhe me mirëkuptim të plotë nga palët kemi vendosur të ndërprejmë bashkëpunimin me lojtarët ; Alban Mavriqi dhe Hasip Ajdari.

November 20, 2015

Janë dakorduar Drejtori i klubit z.Feti Murseli dhe rektori i ISPE-se z.Avni Mazrreku, studentët me kartelën e Dritës përfitojnë automatikisht 35% zbritje.