Ndeshja e rradhës

04/11/2018 / 13:30
 • FCDRITA
 • KFLIRIA

Ndeshjet e rradhësview all

?
29 Qershore 2018 20:30
Drita Fc
?
13 Shtator 2017 16:00
Drita
Drita
16 Shtator 2017 16:00
?
?
23 Shtator 2017 16:00
Drita

Lajmet e reja

 • Që nga 1 shkurti, ka filluar procesi i licencimit të klubeve për garat e shtëpisë më të madhe të futbollit evropian, UEFA-s, për edicionin 2019/2020 Komisioni i Shkallës së Parë për Licencimin e Klubeve për garat e UEFA-së, ka shqyrtuar dokumentacionet nga 2 maji deri më sot (10 maj), për të dhënë dritën e gjelbërt FC Drites për licencim. Më poshtë gjeni të bashakngjitura "Pasqyrat Financiare dhe Raportin e Auditorit për vitin 2018" FC Drita Dokumenti

 • FC Drita konfirmon marrëveshjen për transferimin e sulmuesit Betim Haxhimusa deri në vitin 2021 Sulmuesi Haxhimusa tani më zyrtarisht është pjesë e klubit bardhë e kaltërt me të cilin pritet të rritet konkurenca në fazën ofanzive.

 • Fc Drita Shpallet Kampion i Sezonës 2017-2018

 • Drejtuesit e klubit bardhë e kaltër Feti Murseli dhe Fisnik Kërqeli kanë zyrtarizuar marrëveshjen që timonier i klubit të jetë Bekim Isufi.

 • Drita FC fiton ndeshjen e pare hapese ne Vala Superligen e Kosoves ndaj FC Prishtina si musafire...Read more

 • Zyrtarisht kemi nënshkruar me super futbollistin Drilon Musaj...Read more

 • Është hedhur shorti në Vala Superligen e Kosovës, FC Drita starton si musafir i FC Prishtinës, ndërsa...Read more

 • Kemi arritur marrëveshje me dy lojtar të dëshmuar në futbollin e Kosovës. Nga sot skuadrës tonë i bashkohen dy emra të respektuar...Read more

 • FC Drita licensohet nga UEFA.

  10 Maj, 2019
 • Betim Haxhimusa nënshkruan me FC Dritën

  06 Qershor, 2018
 • Fc Drita Shpallet Kampion i Sezones 2017-2018

  20 Maj, 2018
 • DRITA FC me trajner të ri

  05 Nëntor, 2017
 • Xhevdet Shabani ia siguron 3 pikë FC Drites

  20 Gusht, 2017
 • TRANSFERIME: Drilon Musaj nënshkruan me FC Drita

  27 Korrik, 2017
 • Shorti cakton FC Dritën përball FC Prishtina në start të kampionatit

  25 Korrik, 2017
 • TRANSFERIME: Endrit Krasniqi dhe Liridon Leci i'u bashkuan FC Dritës

  19 Korrik, 2017

Ndeshja e fundit

Stadiumi i Flamurtarit - PRISHTINE

 • KF Flamurtarti0
 • FcDrita1
 • E. Krasniqi

Tabela

# Ekipi P GSH GP
1 Feronikeli 29 23 7
2 FC Prishtina 27 17 4
3 Llapi 23 22 11
4 FC Drita 22 24 17
5 Gjilani 95 20 13 14
6 Flamurtari 19 16 16
7 Drenica 18 14 13
8 Ballkani 18 12 17
9 Trepca 89 15 16 13
10 Ferizaji 11 7 16
11 Liria 10 15 23
12 KEK-u 1 11 39
Intelektualët
 • Tifo club Intelektualët